Kreatywna jesień!

Lato nieuchronnnie zbliża się ku końcowi. Radosny, wakacyjny okres beztroski mamy już niestety za sobą. Nie znaczy to jednak, że czeka nas marazm i znięchcenie. Jesień tętni pięknem, kolorami i różnorodnością – jest niezwykle inspirująca! To idealny czas na twórcze działania :)

jesien

Czytaj dalej Kreatywna jesień!

Nowy rok szkolny – z uśmiechem i z TNK!

Wakacje powoli dobiegają końca. Nie jest to może najweselsza wiadomość na świecie – każdy woli odpoczynek i zabawę niż poranne wstawanie i odrabianie lekcji. Chodzenie do szkoły ma jednak także swoje zalety! Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zacząć nowy rok szkolny z pozytywnym nastawieniem :)

szkola

Czytaj dalej Nowy rok szkolny – z uśmiechem i z TNK!

ŚWIĘTUJ PIERWSZY DZIEŃ LATA Z TO NIE KSIĄŻKĄ!

Czy mieliście już okazję do wypełnienia zadania UROCZYSTOŚĆ? A może odkładacie je na specjalne okoliczności? Jeśli tak, meldujemy, że nie musicie już dłużej zwlekać – wielkimi krokami zbliża się data, która stanowi niepodważalny pretekst do świętowania :)

uroczystość

Czytaj dalej ŚWIĘTUJ PIERWSZY DZIEŃ LATA Z TO NIE KSIĄŻKĄ!

To Nie Książka – to prezent na Dzień Mamy!

To Nie Książkę uwielbiamy nie tylko za kreatywne zadania, które pomagają nam przetrwać najnudniejsze dni. Jest ona też świetnym pomysłem na umieszczenie w niej prezentu dla mamy! Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami święta wszystkich mam prezentujemy Wam garść inspiracji do stworzenia artystycznego prezentu. I to najlepszego z możliwych, bo zrobionego własnoręcznie przez Was!

Dzień Matki to świetna okazja do przygotowania samodzielnie prezentu dla mamy Czytaj dalej To Nie Książka – to prezent na Dzień Mamy!

Zabierz Nie-Książkę na majówkę!

Już za dwa dni wyczekiwany przez wszystkich długi weekend majowy! Jakie macie plany na tych kilka wolnych dni? Wyjazd za miasto? Rodzinne spotkanie? A może po prostu błogie lenistwo? Naszym zdaniem warto wykorzystać ten czas na odpoczynek na świeżym powietrzu oraz zabawy z To Nie Książką :) Czy da się połączyć te dwie rzeczy? Jasne, że tak!

majowka

Czytaj dalej Zabierz Nie-Książkę na majówkę!

Zaginiony skarb w To Nie Książce!

Jeśli jeszcze nie jesteście szczęśliwymi posiadaczami Łowcy Skarbów, najnowszego dzieła Keri Smith, nie martwcie się! W To Nie Książce mamy dla Was zadanie, które idealnie wprowadzi Was w klimat przygody, jakim charakteryzuje się Łowca :)

zaginiony skarb

Czytaj dalej Zaginiony skarb w To Nie Książce!

Zbiór okręgów bez celu!

Pewnie nie raz słyszeliście, że sztuka pełni różnorodne funkcje, między innymi estetyczne, dydaktyczne, społeczne czy terapeutyczne. Może też obiło Wam się o uszy coś na temat kompozycji i harmonijnej całości dzieła. W świecie Keri Smith tego typu rozważania nie są jednak konieczne. Zdaniem autorki To Nie Książki dzieło sztuki nie musi być szczegółowo przemyślane i zaplanowane, a artystą może być każdy :)

okregi Czytaj dalej Zbiór okręgów bez celu!

Plac zabaw w To Nie Książce!

Nic tak nie zachęca do wyjścia na zewnątrz jak słoneczna, wiosenna pogoda – dokładnie taka, jak panuje za naszymi oknami od kilku ładnych dni! Aż się prosi, żeby pójść do parku i zażyć zabawy na świeżym powietrzu – na huśtawce albo zjeżdżalni! My jednak zapraszamy Was na zupełnie inny PLAC ZABAW – do To Nie Książki :)

plac zabaw

Czytaj dalej Plac zabaw w To Nie Książce!